آزادی ۶۴ زندانی جرائم غیرعمد طی پنج ماه امسال در یزد

مدیرکل زندانها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد از آزادی تعداد ۶۴ مددجو جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

آزادی ۶۴ زندانی جرائم غیرعمد طی پنج ماه امسال در یزد

به گزارش علوم پزشکی بالینی از یزد، رضا مقبلی، پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان حاضر شد و با اشاره به اهمیت آزادی ۶۴ مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد از ابتدای امسال تاکنون در استان یزد، اظهار کرد:‌ این مهم با همت ستاد مردمی دیه و مشارکت خیرین نیکوکار یزدی انجام شده است.

وی افزود: رقم بدهی این زندانیان۱۲۶میلیارد تومان بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان از این مبلغ تامین گردید و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک‌های عامل مبلغ ۱۱ میلیارد تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۶۴ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

مدیرکل زندان‌های استان یزد است با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۴۵ مددجو مربوط به محکومین مالی، تعداد ۱۷ محکوم مربوط به پرداخت مهریه و تعداد دو محکوم نیز مربوط به پرداخت نفقه بودند.

مقبلی ضمن تقدیر از زحمات بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد مردمی تصریح کرد: از این تعداد آزادی تعداد ۱۶ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و بدون پرداخت هیچ‌گونه مبلغی و تعداد ۴۸ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند که از این تعداد ۱۰ مددجو زن و ۵۴ مددجو نیز مرد بودند.

نایب رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد ضمن تقدیر از نیکوکاران، صنعت گران و هیئت های عزاداری که در ایام ماه محرم نذورات و کمک‌های خود را به حساب ستاد دیه استان واریز نمودند گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۲۰ محکوم با اجرای پویش ” هر هیئت آزادی یک زندانی” و مشارکت نیکوکاران استان یزد از زندان آراد گردیدند.

این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون تعداد ۴۰ مددجو مشمول کمک این ستاد مردمی در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی چشم انتظار دستان پر مهر نیکوکاران دار العباده هستند.

مقبلی در پایان خاطرنشان کرد: ستاد مردمی دیه یک موسسه خیریه غیر تجاری و غیر انتفاعی است که فعالیت امداد رسانی دارد و تنها در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی فعالیت مینماید و نیکوکاران و خیرین می توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های نمایندگی ستاد دیه استان یزد به شماره کارت مجازی ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷ و شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی ، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳*۶۶۵۵* کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان یزد واریز نمایند.

 شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد جهت پاسخگویی سوالات عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است که می‌توانند اقدام کنند.

پایان پیام/ب

دیدگاهی بنویسید