افزایش کرایه خودسرانه برخی تاکسی ها در آبدانان

با اینکه افزایش قانونی نرخ کرایه تاکسی ها سالانه و تنها یکبار بوده اما برخی سودجویان به صورت خودمختار اقدام به افزایش کرایه تاکسی ها کرده اندـ

افزایش کرایه خودسرانه برخی تاکسی ها در آبدانان

به گزارش علوم پزشکی بالینی از ایلام، حدود ۱۰ سال است که مینی بوس ها از مسیر جاده های بین شهری برخی شهرها و روستاهای شهرستان آبدانان حذف شده و جای خود را به سواری ها داده اند. اینروزها شاهد افزایش کرایه هر چند وقت یکبار از سوی رانندگان در این مسیرها هستیم. صبح امروز افزایش خودسرانه کرایه از سوی برخی رانندگان شهرستان آبدانان در شهر و روستاهای تابعه، باعث گلایه شهروندان شده است. با توجه به اینکه هیچ گونه افزایش قیمتی از سوی دولت اعلام نشده؛ اما باز گروهی از رانندگان با تخلف در افزایش قیمت باعث ناراحتی شهروندان شده اند.

افزایش خودسرانه کرایه  مریم جاسمی یکی از شهروندان روستای شهرک هزارانی در گفت‌وگو با خبرنگار علوم پزشکی بالینی گفت: کرایه شهرک تا آبدانان هرچند وقت یکبار با افزایش خودسرانه برخی رانندگان مواجه است که دیگر رانندگان به تبعیت از آنان قیمت ها را افزایش می دهند.  وی افزود: حدود یک هفته است که برخی سودجویان قیمت را از ۷۰۰۰ تومان به ۱۰۰۰۰ تومان افزایش داده اند، در این راستا علت گرانی را که می پرسیم گرانی مرغ و گوشت و قطعات ماشین را در جواب اعلام می کنند.  علی طهماسبی دیگر شهروند آبدانانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بیان کرد: من به واسطه کارم مجبورم هر روز این مسیر را طی کنم ولی با این نرخ کرایه بیشتر درآمدم را باید بابت کرایه بپردازم.

وی افزود: متاسفانه صنف تاکسیرانی شهرستان برخوردی مناسب با متخلفین انجام نمی دهد. تصویب نرخ کرایه در این باره فرماندار آبدانان طی تماسی با اداره تاکسیرانی شهرستان اعلام کرد که کرایه از شهرک تا آبدانان ۸۰۰۰ تومان است و هرگونه افزایش قیمت تخلف است و با متخلفین مطابق با قانون برخورد می شود. وی در ادامه عنوان کرد: هیچ راننده ای مجددا حق افزایش خودسرانه قیمت ها را ندارد.  احمد راد مسئول صنف تاکسیرانی شهرستان آبدانان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار علوم پزشکی بالینی در ایلام گفت: شهرستان آبدانان دارای ۱۲۰ تاکسی، ۲۵۰ آژانس و در مجموع ۳۷۰ خودرو جهت حمل و نقل است. وی افزود: هیچ گونه افزایش قیمتی نداشتیم و هرسال افزایش نرخ کرایه ها تنها یکبار تغییر اتفاق می افتد و هیچ راننده ای مجددا حق افزایش خودسرانه قیمت ها را ندارد. مسئول صنف تاکسیرانی شهرستان آبدانان ادامه داد: طبق نرخ مصوب برای تاکسی های داخل شهر ۱۰۰۰۰ تومان و برای روستای شهرک هزارانی تا آبدانان ۸۰۰۰ تومان است و دیگر روستا ها همان قیمت قبل را دارند.

توصیه می شود شهروندان در صورت دیدن تخلف به روابط عمومی تاکسیرانی شهرستان یا روابط عمومی فرمانداری گزارش دهند. پایان پیام

دیدگاهی بنویسید