عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: رمز پیروزی ما در دفاع مقدس، استقامت و مقاومت بود

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: دفاع مقدس الگویی فراروی نسل امروز است و باید با الگوگیری از آن دوران، نسلی مقاوم تربیت کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: رمز پیروزی ما در دفاع مقدس، استقامت و مقاومت بود

به گزارش علوم پزشکی بالینی از شیراز، حسین مظفر در گردهمایی طلایه‌داران مهر با حضور مدیران کل، معاونان و روسای آموزش و پرورش سراسر استان فارس با اشاره به تاریخچه پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، تاکید کرد: رمز موفقیت ما استقامت و پایداری و مقاومت است و آنچه سبب پیروزی ما در برابر دشمن در دوران دفاع مقدس هشت ساله شد همین استقامت‌ها بود، بنابراین اگر می‌خواهیم در دنیای امروز موفق شویم باید انسان‌های مقاوم تربیت کنیم.

 مظفر ابتدا با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا، اظهار داشت: از برنامه بسیار خوب آموزش و پرورش فارس تقدیر می‌کنیم و سالروز فتح خرمشهر را گرامی می‌داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قطعا جوان‌گرایی در مدیریت‌ها باید در دستور کار باشد اما این به معنی قطع ارتباط با پیشکسوتان نیست و باید همواره از این ظرفیت ارزشمند در فرآیند تعلیم و تربیت بهره مند شویم.

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: امروز شایسته است اهداف مجاهدان و ایثارگران را مرور کنیم تا ببینیم در عرصه تعلیم و تربیت در چه مسیری باید حرکت کنیم.

مظفر تصریح کرد: چنان که رهبر انقلاب می فرمایند اگر مجاهدت‌های در راه خدا در طول تاریخ نبود امروز نه مسجدی، نه کلیسایی، نه کنیسه ای و نه انقلابی دیگر وجود نداشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رمز موفقیت ما استقامت و پایداری است بنابراین آنچه باعث پایداری و پیروزی ما در برابر دشمن در دوران دفاع ۸ ساله شد همین استقامت‌ها بود، بنابراین اگر می خواهیم در دنیای امروز موفق شویم باید انسان‌های مقاوم تربیت کنیم.

وزیر اسبق آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در برابر دشمن باید استوار و آهنین باشیم و معلمان و دانش آموزان را به گونه‌ای تربیت کنیم که همواره مقاوم باشند و از مرگ نهراسند.

وی گفت: مجاهدان عرصه تعلیم و تربیت همانند مجاهدان و مبارزان در راه خدا هستند بلکه در نزد خداوند از جایگاه بالاتری برخوردار هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: در باب تعلیم و تربیت بین اندیشه‌های نظری و رفتارهای عملی فاصله است لذا برخی آموزش و پرورش را مصرفی می‌دانند و تلاش می‌کنند تا اعتبارات آن را کاهش دهند و آن را در جای دیگری هزینه کنند. مظفر گفت: آموزش و پرورش دستگاه مصرفی نیست بلکه سرمایه ای است لذا آموزش و پرورش، مهد پرورش انسان‌هایی است که قرار است توسعه و پیشرفت را رقم بزنند.

جریانی به غلط مراکز تربیت معلم را تعطیل کرد

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: دوره ابتدایی بسیار مهم و حائز اهمیت است لذا دبستان‌ها حساس ترین مقطع در نظام تعلیم و تربیت هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: مراکز تربیت معلم نباید تعطیل می‌شد اما یک جریان فکری متاسفانه مبادرت به تعطیلی این مراکز حیاتی نظام تعلیم و تربیت کرد.

وی اضافه کرد: معلم باید متصل به نظام فکری مستقل باشد لذا نظام لیبرالی، دانش آموز لیبرال و نظام کمونیستی، دانش آموز کمونیست تربیت می‌کند بنابراین نظام اسلامی باید دانش آموزان مقید به شعائر اسلامی تربیت کند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش بر تربیت متعادل دانش آموزان تاکید و ادامه داد: معلم باید استعدادها را به گونه‌ای تربیت کند که پرورش متوازن اتفاق بیفتد لذا معلم باید دانش آموز را در همه عرصه‌ها پرورش دهیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش، مهد پرورش انسان‌هایی است که قرار است توسعه و پیشرفت را رقم بزنند افزود: این معلم است که می‌تواند زمینه اوج‌گیری و یا انحطاط کودک را فراهم کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: قطعا جوان‌گرایی در مدیریت ها باید در دستور کار باشد اما این به معنی قطع ارتباط با پیشکسوتان نیست و باید همواره از این ظرفیت ارزشمند در فرآیند تعلیم و تربیت بهره مند شویم.

وی اضافه کرد: این اجتماع باشکوه نوعی بهره گیری از ظرفیت‌های ارزشمند حوزه تعلیم و تربیت است و اکنون باید فرصت خدمتگزاری را باید غنیمت بشماریم  و با تمام وجود از انقلاب و رهبر معظم انقلاب دفاع کنیم.

پایان پیام/ ف

دیدگاهی بنویسید