نمایشگاه «ژن، خاوینی و شانازی» در سنندج گشایش یافت

نمایشگاهی با عنوان «ژن، خاوینی، شانازی» با همت بسیج جامعه زنان و بمناسبت میلاد حضرت زهرا(س) در خانه کرد سنندج گشایش یافت.

نمایشگاه «ژن، خاوینی و شانازی» در سنندج گشایش یافت

به گزارش علوم پزشکی بالینی از سنندج، امروز با حضور فرمانده سپاه کردستان جمعی از مسولین استان، نمایشگاهی  با عنوان «ژن خاوینی، شانازی» با همت بسیج جامعه زنان و بمناسبت میلاد حضرت زهرا(س) در خانه کرد سنندج گشایش یافت.  مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان در حاشیه این افتتاحیه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: این نمایشگاه در ۲۰ غرفه در ۲ بخش عرضه و معرفی لباس‌های بومی محلی کردستان و فروش محصولات فرهنگی از امروز لغایت ۲۷ دی ما برپا خواهد بود. بتول سرکانی با اشاره به اینکه این نمایشگاه بمنظور آشنایی بیشتر مردم با پوشش‌های زنان کردستانی، حفظ اصالت و هویت پوشاک منطقه و معرفی ظرفیت‌های بومی محلی برپاشده است. وی یادآور شد: این نمایشگاه شامل البسه زنانه و بچگانه دست دوخت های ویژه مناطق کردنشین است. سرکانی افزود: این نمایشگاه فرصت خوبی برای معرفی توانمندی های طراحان و تولیدکنندگان استان است. وی با اشاره تبلیغات و هجمه گسترده فرهنگ غربی، افزود: برپایی نمایشگاه پوشاک، مد ولباس و معرفی فرهنگ اصیل ایرانی _ اسلامی به ترویج سبک پوشش سنتی اسلامی کمک می‌کند.

وی تنوع، زیبایی و جذابیت را از ویژگی‌های بارز البسه کردی عنوان کرد. سرکانی گفت: تنوع رنگ‌ها و نوع پارچه‌ها جلوه خاص و زیبایی به لباس‌های سنتی بخشیده است.  انتهای پیام ۲۳۳۰/۸۵

دیدگاهی بنویسید