یک پیش‌بینی مهم از وضعیت بازار سرمایه/ بورس توقع حل این سه بحران در دولت جدید را دارد

یک کارشناس بورس: اینکه انتظار داشته باشیم جهش امروز بورس و سبز پوشی بازار تداوم داشته باشد بیش از اندازه خوش‌بینانه است و چالش های مجلس با معرفی وزرا و گرفتن رای اعتماد و تغییر مدیران حداقل تا ۶ ماه دیگر بورس را به رشد حقیقی نمی‌رساند.

یک پیش‌بینی مهم از وضعیت بازار سرمایه/ بورس توقع حل این سه بحران در دولت جدید را دارد

فاطمه نیک‌مقصود- از زمان قطعی شدن سمت مسعود پزشکیان به عنوان رئیس‌جمهور بازار سکه و ارز واکنش‌های روانی امیدوارکننده‌ای به این انتخاب نشان داده که بازار سرمایه نیز از این پمپاژ مثبت خون در پیکره‌ی کم‌جانش بی‌بهره نبوده. هر چند شوک بنیادینی که بازار سرمایه از مرداد ۹۹ متحمل شد نیازمند اقدامات جدی تری‌ جهت اصلاح است، اما دریچه‌ی امید تازه‌ای به روی این بازار باز شده است.

با اعلام نتایج انتخابات بازار سرمایه با رشد فزاینده‌ای تنها در یک روز مواجه شد ک. تداوم این رشد ، هر چند کم‌عمق‌تر در روزهای آتی این امید را رد دل سهمداران زنده کرد که موعد تغییر مناسبات از راه رسیده است . اعلام مخالفت تیم اقتصادی دولت چهاردهم با مساله قیمت‌گذاری دستوری را شاید بتوانمهمترین عامل در بهبود وضعیت بورس دانست. هر چهخ هست واکنش‌های کنونی روانی است چرا که بخش واقعی اقتصاد هنوز دستخوش تغییری نشده است.

دیدگاهی بنویسید